Javascript is required

Update Aandelen: Markten blijven veerkrachtig

Ondanks de aanhoudende onrust houden de aandelenmarkten dit jaar goed stand. De frequente verschijningen van de Amerikaanse president Donald Trump in het nieuws kunnen echter tot aarzeling op de markten leiden vanwege de onvoorspelbaarheid van zijn beleidswijzigingen. 

Toch blijven de aandelenmarkten veerkrachtig. De Europese markten presteren sterk. De Amerikaanse markten hebben een positief rendement, maar minder robuust dan in voorgaande jaren. De opkomende markten blijven, net als de VS, achter bij de Europese markten.

Het winstseizoen is nu in volle gang terwijl krantenkoppen reppen over de decreten van Trump, nieuwkomer in kunstmatige intelligentie DeepSeek, inflatie en renteontwikkelingen. De resultaten hebben over het algemeen de verwachtingen van analisten overtroffen. Deze week hebben veel bedrijven hun winst gerapporteerd. McDonald's, bijvoorbeeld, onthulde maandag de kwartaal- en jaarresultaten en liet een herstel van de omzet zien na de E.coli-uitbraak van vorig jaar. De impact blijft beperkt tot specifieke gebieden. Positieve trends suggereren dat McDonald’s weer historische groeicijfers zal kunnen laten zien of deze zelfs in de tweede helft van 2025 zou kunnen overtreffen.

Deutsche Boerse rapporteerde een robuuste winst en verraste beleggers met een nieuw aandeleninkoopplan van EUR 500 miljoen. Het bedrijf blijft op koers om de doelstellingen van de Horizon 2026-strategie te behalen. S&P Global en Ecolab boekten ook sterke resultaten, wat leidde tot recordhoge aandelenkoersen. Beleggers reageerden positief op de optimistische vooruitzichten van S&P Global, terwijl de beter dan verwachte winst en veelbelovende vooruitzichten van Ecolab flinke belangstelling van beleggers kregen.

Unilever, Coca-Cola, Nestlé en Ahold Delhaize boekten resultaten waar de markt gemengd op reageerde. Unilever en Ahold Delhaize daalden, terwijl Coca-Cola en Nestlé naar jaarrecords stegen. Nestlé overtrof de omzetverwachtingen en gaf een geruststellende prognose. De daling bij Unilever was vooral te wijten aan een trage start in 2025, terwijl de marges van Ahold-Delhaize op de Amerikaanse markt teleurstelden. Coca-Cola had sterke resultaten en won marktaandeel van Pepsi.

Tot slot werden de resultaten van de Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen Adyen en DSM-Firmenich positief ontvangen. De bemoedigende resultaten van Adyen zorgden voor een stijging van de aandelenkoers met ongeveer 10%, terwijl de aankondiging van een aandeleninkoopprogramma door DSM-Firmenich door beleggers enthousiast werd ontvangen. 

Volgende week zal druk zijn met meer winstrapporten van bedrijven. Beleggers moeten ook alert blijven op verrassingen van Trump tijdens het Valentijnsweekend.

Joost Olde Riekerink

Lees ook